КА2 – Strategic Partnership – AlwaysOn for Youth
2020-3-RO01-Ka205-094830
Вие сте младежки работник или учител, който се интересува от дигитална младежка работа, дигитална безопасност и приобщаване?
Работите ли с уязвими млади хора или имате намерението да започнете?
Интересувате ли се да се присъедините към повече от 100 младежки работници от Европа и целия свят и да научите за дигиталната младежка работа, включване и безопасност?
Притеснявате ли се от (не)хуманните технологии, дийп фейк, дигитална безопасност за младите хора и младежките работници?
Имате ли нужда от качествени инструменти, които да могат да се използват и разбират лесно?
Присъединете се към Учещата общност за дигитална младежка работа – европейска мрежа от отдадени младежки работници, желаещи да научат повече за дигиталната младежка работа, дигиталната безопасност и приобщаване.
Учещата общност за дигитална младежка работа е създадена в рамките на стратегическо партньорство за младежи “#AlwaysOn for Youth”, което се изпълнява между април 2021 – април 2023 от Federația Young Men’s Christian Associations România (YMCA România) като координатор, Young Initiative Association (AYI), Sdrujenie “Nadejda-CRD”, The Coordinating Committee for International Voluntary Service и Alliance Europeenne des YMCA (YMCA Europe), като партньори. Проектът е съфинансиран по програмата Еразъм+ на Европейския съюз.
Целта на проекта е да се увеличи капацитетът на младежките организации от Румъния, Франция, България, Белгия и федеративните мрежи на партньорския консорциум да обслужват младите хора (включително уязвимите младежи) обширно и интензивно чрез дигитална младежка работа, дигитално включване и дигитални практики за безопасност.
Повече информация за проекта:
Какво възнамеряваме да направим: да създадем и развием съвместно учебно пространство, фокусирано върху дигиталното включване и дигиталната младежка работа, свързващо младежки работници от Европа, заинтересовани да научат повече по тези теми чрез споделяне на най-добрите практики и истории, научаване на нови инструменти, повишаване на капацитета и компетенциите на участващите младежки работници и организации.
Искаме да насочим вниманието към огромната работа и подкрепа, предоставяна от младежките работници на младите хора в цяла Европа, като подчертаваме как тази подкрепа е предизвиквала и подпомагала младите да разгърнат своя потенциал и да доведат до промяна в местните общности чрез водени от младежите социални действия, както по време, така и след пандемията.
Заедно искаме да анализираме новия работен контекст и да адаптираме и обновим нашите подходи и инструменти за предоставяне на качествена дигитална младежка работа, както и да дадем възможност за дигитално включване.
Теми:
= Дигитална младежка работа
= Дигитално включване
= (не)хуманни технологии
= Дийп фейкс
= Дигитална безопасност за млади хора и младежки работници
= Поверителност и т.н
За кого е тази общност?
100+ младежки работници, заинтересовани да развият своята дигитална младежка работа и умения за дигитално включване от европейските страни (Участниците могат да бъдат младежки работници, социални асистенти, учители, психолози, координатори на доброволци, мениджъри на младежки центрове и др.).
Какъв ангажимент се очаква?
Членовете на общността ще бъдат активно включени във всички етапи на проекта и консултирани, но също така ще имат възможност да присъстват на виртуални сесии за съвместно създаване. Общността ще бъде фасилитирана от партньорския консорциум, за да поддържа активно ангажирана с помощта на дигитални инструменти.
Ангажираността към общността и включването в сесиите е в рамките на 2 години. От членовете ще се очаква регулярно да влизат в платформата, да споделят опит или въпроси и когато имат възможност да се включват в някои от (онлайн) събитията на общността.
Критерии за включване:
= Минимално ниво на разбиране на писмен и говорим английски език;
= Мотивация за научаване повече за дигиталната младежка работа, дигитална безопасност, дигиталното включване и за подобряване на личните и професионални компетенции;
= Капацитет и интерес за мултиплициране на практики на местно / национално / международно ниво;
= Ангажираност за активно участие в дигиталната общност по време на проекта;
= Готовност за участие в широкомащабна международна мрежа, споделяне и учене, съвместно създаване и даване на обратна връзка.Възрастова граница: 18+
— Младежките работници от цяла Европа са добре дошли да кандидатстват и да бъдат част от тази общност.
— Равни шансове и принципи без дискриминация – насърчаваме младежките работници и представителите на младежките организации от и с всякакви среди (селски / градски), от големи или малки организации, насочени към младежки работници, които работят с уязвими млади хора.
— Няма изискване за професионални младежки работници (напр. Доказан чрез сертификат). Моля, третирайте определението за младежки работник във възможно най-обширното значение и приложимо във вашия контекст – стига да работите или подпомагате обучението и развитието на младите хора във вашата общност или организация.
10 причини да бъдете част от Учещата общност за дигитална младежка работа? Какви са ползите?
Индикативен календар на дейностите:
Общността за дигитална младежка работа ще участва активно в дейностите по проекта между юни 2021 г. – юни 2023 г. Очакваме редовни 1-2-часови срещи (веднъж на всеки 1-2 месеца).
Срокове за процеса на подбор:
Регистрация / кандидатстване – до: 06.06.2021
Изборът ще бъде направен от комисия, сформирана от 1 представител от всеки партньор: до 10.06.2021 г.
Съобщение за избраните младежки работници: 12.06.2021
За повече информация:
Project manager: Alina Violeta Pop, Federația YMCA Romania, Tel: +40723278437, Email: alina.ymca(@)gmail.com
Young Initiative, Romania, Razvan Sassu, e-mail: razvan.sassu(@)younginitiative.org
YMCA Europe, Belgium – Marius Pop, e-mail: marius(@)ymcaeurope.com
CCIVS, France – Victoria Lovelock, e-mail: secretariat(@)ccivs.org
Sdrujenie Nadejda-CRD, Bulgaria – Dilyana Vuchkova e-mail: nadejda.projects(@)gmail.com
Подкрепата на Европейската комисия за изготвянето на тази публикация не представлява одобрение на съдържанието, което отразява вижданията само на авторите и Комисията не може да носи отговорност за каквото и да е използване на съдържащата се в нея информация.